The spirit to win in every participant in the CBSE Cluster XVIII Athletic Meet 2022 held at Innocent Hearts

  • By admin
  • December 12, 2022
  • 0
Athletic Meet

Jalandhar December 11 (Jaswinder Singh Azad)- The CBSE Cluster XVIII Athletic Meet 2022 held at Innocent Hearts Loharan Campus from 9th December to 12th December, every participant is participating with full zeal and enthusiasm and all participants are ready to win. Participants from different cities of CBSE schools participated in different categories of sports (all categories of shot put, long jump, high jump, discus throw and race). Mrs. Harpreet Kaur and Mr. Harvinder Pal Singh played the important role of observers during the meet. National and International level players were also invited to encourage the participants on the occasion and they accorded medals to the winners. The results of the two-day games were as follows:

 

High Jump: Under 19 Girls
Sno Student Name School Name Position
1 Prabhjit Kaur SBBI School Amritsar 1st
2 Kirandeep Kaur St. Soldier Elite Convent 2nd
3 SharanpreetKuar Cambridge Innovative ,Urban Estate 3rd
High Jump Under 17 Girls
4 Ekampreet Kaur SBSI School 1st
5 Parneet Kaur SDSP Public School, Rayya 2nd
6 Armanpreet Kaur DAV Public School, Attari 3rd
Shot Put Under -19 : Girls
7. Kashish Rana Doaba Public School 1ST
8 Gaganpreet Kaur SBBI School, Asr 2nd
9 Harmandeep Kaur DIPS Jalandhar 3rd
Shot Put Under -17 : Girls
10 Versha APS, Asr 1st
11 Pavitar Kaur SBBS International School 2nd
12 Sakhshi Saini GMA, City Public School 3rd
Long Jump Under 19 Girls
13 Dilnajpreet Kaur Saint. Soldier Elite Convent 1st
14 Taranveer Kaur KirpalSagar Academy 2nd
15 Jasmine Kaur MGN Public School ,UE 3rd
Discus Throw Under- 19 Girls
16 Kashish Rana Doaba Public School 1st
17 Riya Kaur C.I.S. , Nawansher 2nd
18 Supreetpal Kaur MariGold School 3rd
Discus Throw Under- 17 Girls
19 Sakhsi Saini GMA, City Public School 1st
20 Harleen Kaur Saint Soldier Elite Convent School, Majitha 2nd
21 Ramanpreet Kaur Guru Nank Mission Public School, Bhogpur 3rd
3000 M Race – Under 19 Girls
22 PawanpreetMourya S.G.R.R public School, Ldh 1st
23 Palakpreet Kaur S.D.S.P public School 2nd
24 Amanatpreet Kaur M.K.D, DAV, Asr 3rd
3000 M Race – Under 17 Girls
25 Ankit SBBS International 1st
26 Harjoban Singh St. Soldier Elite Convent School 2nd
27 Manpreet Singh State Public School, jalCantt 3rd
100 M Race Under -19 Girls
28 Nimrat Kaur Thandal Cambridge Innovative School, Jal 1st
29 Navneet Kaur St. Soldier Elite Convent School, Jandiala Guru, Asr 2nd
30 Sidak Noor Kaur MGH Public School, Jal. 3rd
100 M Race Under -17 Girls
31 Amanpreet Kaur DPS Parowal Garhshankar 1st
32 MehakPreet Kaur Saint Soldier School, Majitha, Asr 2nd
33 Bandana Punar Guru Nanak Mission School, Bhogpur 3rd
800 M Race- Under -14 Girls
34 Jasika Doaba Public School, Mahilpur 1st
35 Muskanpreet Kaur MKD DAV Public School 2nd
36 Mandeep Kaur Saint Soldier Elite Convent School 3rd
800 M Race- Under -17 Girls
37 Harsharan Kaur SMMB Memorial School, Moga 1st
38 Harleen Kaur Doaba Public School,Hsp 2nd
39 Palakdeep Kaur S.G.H.K Sr. Sec School, Gurdaspur 3rd
800 M Race- Under -19 Girls
40 Navjot Kaur Amritsar Public School 1st
41 Divreet Kaur Shaheed Darshan Singh 2nd
42 Parineeta NankanaPulic School 3rd
100 M Race Under 14 Girls
43 Gurveer Kaur SMMB Memorial Public School, Moga 1st
44 Anmolpreet Kaur Ekam Public School, Mehatpur 2nd
45 Mehtab Kaur Seth Seth Hukam Chand SD Public School 3rd
Javelin Throw Under 17 Girls
46 Vasrha Army Public School 1st
47 BabitaBadval State Public School 2nd
48 Navjot Kaur SBS State Public School 3rd
100 m Race Under -19 Boys
49 Arshnoor Maini MGN Public School 1st
50 Adarsh Kumar Singh Darshan Academy, Ldh 2nd
51 Suraj Ekam Public Mehatpur 3rd
800 M Race- Under -19 Boys
52 Supanpreet Singh Babadeep Singh Public School 1st
53 Harman Singh Shri Guru Ram Rai Public School 2nd
54 Raj Karan Singh Saint Soldier Elite Convent School 3rd
5000 M Race- Under 19 Boys
55 Navjot Singh Doaba Public School 1st
56 Dilraj Singh Khalsa Academy Mehta 2nd
57 Manavpreet Singh Pinewood Sr. Sec. School 3rd
Long Jump Under 17 Boys
58 Gursevak Singh S.D Model Sr. 1st
59 Agamjot Singh Ekam Public School 2nd
60 Sehnoordeep Singh B.A.S Riarki Public School 3rd
Long Jump Under 14 Boys
61 JashaNPREET Singh Khalsa Academy 1st
62 Jagroop Singh Cambridge International School, Gurdaspur 2nd
63 Hitesh Rana Ekam Public School 3rd
Long Jump Under 19 Boys
64 Arshnoor Maini MGN Public School, UE 1st
65 Gurparamjot Singh S.D. Model School 2nd
66 Taranveer Singh Ekam Public School 3rd
100m Under 14 Boys
67 Harbir Singh Wood Stock Public School, Batala 1st
68 Rahul Gupta State Public School, Jal Cantt 2nd
69 Eknoor Singh MGN School,UE 3rd
100m Under 17 Boys
70 Raj Karan Singh Khalsa Academy 1st
71 Tanvir Singh Jammu Sanskriti School, Jammu 2nd
72 Agamjot Singh Ekam Public School, Mehatpur 3rd
800 M RACE Under 14 Boys
73 Rajnish Kumar SGRR Public School 1st
74 Manheet SMMB Memorial School 2nd
75 Rahul Gupta State Public School 3rd
800 M RACE Under 17 Boys
76 Paramveer Singh SMMB Memorial School, Moga 1st
77 Sukhamjeet Singh Khalsa Academy, Mehta 2nd
78 Sehajdeep Singh Babadeep Singh Public School 3rd
Discus Throw Unde 17 Boys
79 Taranpreet Singh Khalsa College Public School, Asr 1st
80 Manjot Singh SBS International School, Tarantaran Road, Asr 2nd
81 Sagunpreet Singh ST. Solider Elite Convent School, Jandiala Guru, Asr 3rd
Discuss Throw Under 19 Boys
82 Harsh Chahal State Public School 1st
83 Saihajbeer Singh State Public School 2nd
84 Bharat Prakash Jhamku Devi Girls School, Abohar 3rd
Shot Put Under-19 Boys
85 Saihajbeer Singh State PublicSchool 1st
86 Shehbaaz Singh DIPS Mehta Chownk 2nd
87 Sargundeep Singh St. Soldier Elite Convent School 3rd

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *